Teprve 14letý Dán Anders Vejrgang je na FIFA scéně nejdiskutovanějším jménem posledních týdnů. Zahrál si proti němu i entropácký Huhnak. “Určitě má schopnost vracet čas, jinak to není možné,” říká s úsměvem.

Pokud sledujte alespoň občas esportovou scénu FIFA 21, nejspíš vám Anderse Vejrganga nemusíme představovat. Mladý Dán z týmu RBLZ Gaming láme postupně jeden rekord za druhým. V tradiční Weekend League nepoznal už 12 týdnů v řadě porážku a zatím se zastavil na těžko uvěřitelném skóre 360 výher, nula proher. Hraje si vlastní soutěž. Kdo ho zastaví?

Do víkendové ligy se zapojují hráči z celého světa, kteří mají za cíl uhrát týden co týden z třiceti zápasů co nejlepší možný výsledek. Borci Entropiq často zapisují 28 či 29 výher, víkendovka se zápisem 30-0 klapne jen výjimečně. Pro Anderse žádný problém.

Je nejlepší na světě? Na srovnání s nejužší FIFA špičkou si bude muset ještě nějaký ten rok počkat. Je mu teprve 14 let a oficiální eventy EA Sports včetně světového šampionátu jsou otevřeny až hráčům od 16 let. Dánský borec už ale dokázal, že se velkých esportových jmen nebojí a v jednom z menších turnajů dokázal porazit třeba i mistra světa z roku 2019 poměrem 7-0!

Celý článek zde: https://www.entropiq.gg/cz-novinky/huhnak-o-vejrgangovi-je-to-dabel

Foto: Bleacher Report