O sportu ví každý aspoň něco. Fotbal se hraje v jedenácti hráčích, hokej se hraje s pukem, k tenisu potřebujete raketu,… Pojďte se podívat na zajímavosti, které se jen tak nedozvíte.

Existuje hodně odvětví sportu. Mezi mnoha aktivitami si každý může vybrat to, co ho baví nejvíc. Je úplně jedno, jestli jste aktivní sportovec, nebo se řadíte spíše k fanouškům, kteří se raději podívají na to, jak sportují ostatní. V každém případě existuje spousta zajímavostí, které vám prozradíme.

1) Jediný sport, který se zatím hrál na Měsíci, byl golf v roce 1971.

2) První Světovou sérii odehrál Pittsburgh a Boston v roce 1903 a měl devět sérií, vyhrál Boston.

3) V NHL nosí domácí tým bílé dresy a hostující tmavé. Je to proto, že v roce 1960 ligu napadlo, že by bylo obtížné udržet bílé dresy čisté, zatímco jsou hráči na cestě.

4) První puk v ledním hokeji byl vyroben z kusu kravského lejna.

5) New York Yankees vyhráli 26 titulů Svtové série baseballu, což je více, než se povedlo komukoliv jinému.

6) Thajsko, Laos a Kambodža budují 27 jamkové golfové hřiště na hranicích těchto tří států, s devíti jamkami v každé zemi.

7) Jo-jo není jen hračka. V šestnáctém století ho na filipínských ostrovech používali jako zbraň a jako hračka bylo jo-jo představeno ve Spojených státech až v roce 1929.

8) Olympijský oheň je symbolem ukradeného ohně řeckého boha Dia. Několik měsíců před zahajovacím ceremoniálem olympijských her svítí na starověkém místě olympijských her v Olympii.

9) Míče na NFL se vyrábí z kravské kůže a na jeden rok spotřebují 3000 krav.

10) Na olympijských hrách se rozdá více než 1800 medailí.

11) Fotbal je nejnavštěvovanějším a nejsledovanějším sportem na světě.

12) Americký fotbal má nejvyšší úrazovost ze všech sportů. Většina vrcholových fotbalistů končí kariéru kvůli zdravotním potížím, nikoli z důvodu věkových.

13) Pittsburgh je jediným americkým městem se třemi sportovními týmy, které nosí stejné barvy.

14) Box se stal legálním sportem v roce 1901.

15) Lukostřelba je národním sportem v Bhútánu, buddhistické zemi v Asii.

16) V televizi se světově nejvíce sledují letní olympijské hry, na druhém místě je mistrovství světa ve fotbale a třetí příčku má Formule 1.

Autor: Zdeněk “Mnouckk” Brož, https://www.betarena.cz/rubriky/sportovni-clanky/zajimavosti-a-zvlastnosti-ze-sportu_148.html